sobota, 7 czerwca 2008

Irish Friends Vote No For Me

Drodzy Przyjaciele z Irlandii i Europy,

Jestem obywatelem państwa członkowskiego UE. W moim kraju nie pozwolono nam głosować nad przyszłością Europy. Wy, nasi Przyjaciele z Irlandii, macie prawo do głosowania nad „Traktatem Lizbońskim“ 12 czerwca.

Ja odrzucam ten Traktat jako niedemokratyczny z założenia i w treści. Proszę Was głosujcie w moim imieniu NIE w sprawie tego Traktatu, jako pierwszy krok w kierunku budowy pokojowej i demokratycznej Europy.


do podpisania tutaj

Petycja się wyróżnia, bo nie jest to radiomaryjne chrzanienie tylko krytyka tego co powinno być właśnie poddane krytyce - skandalicznego sposobu w który próbuje się Traktat z Lizbony uchwalić. Konstytucja Europejska została odrzucona w dwóch demokratycznych referendach. Teraz próbuje się uchwalić podobny traktat nie pytając już nikogo o zdanie. Traktat, którego nie czytał nawet sam Premier najjaśniejszej Rzeczypospolitej, bo jest, zapewne celowo, napisany w taki sposób, żeby nikt go nie przeczytał. Mniejsza o to co zawiera, nie można się godzić na taką praktykę polityczną. Tak się promuje społeczeństwo obywatelskie?Brak komentarzy: